• ניוזלטר פברואר המרכז לקוסמטיקה רפואית ד"ר קליין | בנימה אישית

  שנה חדשה- מגמות חדשות. כל מה שצפוי לנו בתחום הפלסטיקה והאסתטיקה ב-2017

  אומרים שהזמן עובר מהר כשנהנים אז לפי הזריזות ששנת 2017  נחתה כאן אפשר להסיק שהשנה שחלפה לא הייתה רעה בכלל, לפחות כל עוד מדובר בפלסטיקה ואסתטיקה. ומה היה שם? בעיקר חזרה למראה טבעי של הפנים, טיפולים מאסיביים הקשורים למשקל הגוף, הזרקות כפתרון זמין ונוח ורענון כללי של מראה הפנים. וזה באמת על קצה הסכין.

   

  שנת 2017 שמתחילה ממש עכשיו מעניינת בעיני לא פחות מקודמתה. אומנם, יחסית לשאר העולם ישראל נחשבת לשמרנית בנושא ניתוחים פלסטיים ומה שעכשיו לוהט במדינות כמו ברזיל שנחשבת המלכה בתחום יגיע לכאן בעוד חמש שנים או יותר, אבל יחד עם זאת בשנה הקרובה צפויים לנו חידושים ושכלולים  שבעיקר מקלים על המטופלים ומאפשרים לתוצאות הניתוח להישמר לאורך זמן.

  • הסגנון: חזה. אם בשנת 2016 הביקושים לניתוחי חזה נשארו סטטיים (ובמקומם צמחו באופן מפתיע הביקושים לניתוחי צוואר ופנים), שנת 2017 מחזירה אותם למקומם הטבעי הגבוה, תרתי משמע. השתלים קטנים לאיטם מה שאומר שהגודל שאנו שואפים אליו הוא לא מעל 320 סי סי מה שחוסך לא מעט כאבי גב למטופלות ויוצר מראה טבעי אבל משופר, בנוסף, הטכניקות להרמת חזה השתכללו ובראשם זו שאנו מכנים "שיטת המתלה העליון": הקוטב העליון של השד מלא יותר ויש בו נגיעה של שתל מה שלא רק מעצב ומרים את החזה אלא גם מעניק לו מראה יציב לאורך זמן.
  • מתחת לאף. מגמה נוספת היא של פתרונות זמינים וקלים לבעיות מורכבות יחסית. כך למשל בעיות שונות באף כמו גבנונים וכדומה מטופלות בעזרת הזרקת חומצות לאזור להשוואת נפחים וגבהים כמו גם שיפור מסגרת הפנים וטיפול בלסת תחתונה שנכנסת פנימה, אליה בעיקר מזריקים חומצות וסיליקון למראה יציב.
  • עבור לדום! מתיחות הפנים עברו מתיחה רצינית וההתעסקות העיקרית שלנו היא דווקא בשכבות שאינן נראות לעין. השיטות היום מאתגרות יותר למנתח אבל נותנות תוצאות טובות יותר למטופלים. במקום לטפל רק בשכבת העור העליונה אנו נכנסים מתחת לשומן השטחי אל הרקמות הרכות ומחזקים את השלד הפנימי מה שאומר בעצם שהבסיס שמחזיק את עור הפנים יציב יותר ומחזיק טוב יותר את הגידים ושרירי הפנים, כך שהמראה המתקבל הוא מהודק וטבעי ולא מתוח ועשוי.

  הבטן הרכה. שכיחות הניתוחים הבריאטריים עולה מה שאומר שבשנת 2017 יהיו הרבה יותר מטופלים שיצטרכו לפתור את בעיית עודפי העור. העניין הוא שאם נטפל רק באזור אחד של עודפי עור ונהדק למשל את הבטן, בגב נתמודד עם שאריות שאינן אסתטיות וכן הלאה. לכן, הפתרון האופטימלי והעדכני ביותר עבור מטופלים אלו הוא ניתוח בטן היקפי שנותן מענה כוללני. בניתוח זה אנחנו גם מותחים את הבטן, גם מהדקים את השאריות בגב וגם מרימים את הטוסיק מה שיוצר טקסטורה אחידה. ההתמודדות העיקרית לאחר הניתוח מלבד ימי ההחלמה וכדומה היא עם הצלקת ההיקפית שנותרת אך גם את הסימן הזה ניתן לפתור לאחר זמן ולמשל להוסיף קעקועים באזור וכיוצא בזה.